Blog

Jak zaprojektować kuchnię dla osoby niepełnosprawnej?

Lipiec 3, 2023

Ułatwienie wykonywania codziennych czynności jest dla osób niepełnosprawnych niezwykle ważne. Miejscem, w którym warto o to zadbać, jest przede wszystkim kuchnia. Czynności związane z przygotowywaniem posiłków, są bardzo istotne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Stąd też projekt tego pomieszczenia wymaga szczególnej uwagi.

Więcej

Z jakiego materiału wybrać szafki kuchenne?

Maj 11, 2023

Gdy wybierasz szafki kuchenne, jedną z ważniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest to, jaki materiał wybrać. Popularne rozwiązania oferują różne zalety i wady, więc ważne jest, aby rozważyć wszystkie opcje. Wśród najbardziej popularnych materiałów stosowanych do produkcji szafek kuchennych znajdują się drewno, laminaty i metal.  Co wybrać?

Więcej

Jak kolorystycznie dobrać meble w kuchni?

Marzec 24, 2023

Aranżacja ergonomicznej i pięknej kuchni jest zadaniem, które może sprawić kłopot. To wyjątkowe pomieszczenie musi być bowiem funkcjonalne, a przebywanie w nim powinno być przyjemnością. Ważną decyzją jest wielkości i ustawienie poszczególnych szafek, a także wybór ich wyposażenia. Nie bez znaczenia jest również kolor. Czym się kierować, dokonując jego wyboru? Sprawdź!

Więcej

Jak wyposażyć szafki kuchenne?

Luty 24, 2023

Kuchnia powinna być urządzona w sposób komfortowy i ergonomiczny. Jest to pomieszczenie, które uważane jest za serce każdego domu. Dlatego wybierając wyposażenie do kuchni, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i wygodę. Dzięki temu przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich będzie sprawne i łatwe. Sprawdź, jak zorganizować przestrzeń w szafkach kuchennych!

Więcej

Jak zaprojektować kuchnię do loftu?

Listopad 28, 2022

Mieszkania loftowe charakteryzują się nietuzinkowym układem. Są także rzadkością na polskim rynku, dlatego nie tak łatwo na nie trafić. Trudność mogą sprawić jednak nie tylko poszukiwania nieruchomości, ale także jej późniejsze urządzanie.

Więcej

Za i przeciw wyspom kuchennym

Wrzesień 28, 2022

Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni rozkład kuchni jest niezwykle ważny. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym miejscu przygotowuje się posiłki każdego dnia, zdecydowanie warto dobrze przemyśleć całą aranżację. Istotne jest bowiem nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne wykończenie. Od wielu lat bardzo popularne jest montowanie tzw. wysp kuchennych. Mają one jednak zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników.

Więcej