Blog

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom?

Maj 25, 2022

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, a także spędzamy czas z bliskimi. Z tego względu warto przykuć nieco więcej uwagi do jej odpowiedniego wykończenia. Jeżeli wśród domowników są również maluchy, należy szczególnie przemyśleć niektóre elementy tego wnętrza.

Jakie meble kuchenne będą bezpieczne dla dzieci?

Nie ulega wątpliwości, że małe dzieci są bardzo ciekawe świata. Lubią zaglądać w różne zakamarki, biegać, a także znikać z oczu rodziców. Przygotowywanie posiłków w takim towarzystwie może być nieco utrudnione, dlatego warto zadbać o to, aby kuchnia była jak najbardziej przyjazna najmłodszym domownikom.

Jeżeli stoisz przed wyborem mebli kuchennych, postaw na modele bez ostrych krawędzi. Zaokrąglone blaty będą bowiem znacznie bezpieczniejsze dla maluchów. Warto zdecydować się również na wysokiej jakości materiały, które będą odporne na zabrudzenia oraz zniszczenia. Mowa tu między innymi o drewnie oraz kamieniu.

Tworzymy wyjątkowe kuchnie na wymiar w Lubinie, dlatego chętnie pomożemy Ci w wykończeniu Twojego wnętrza. Dostosujemy rodzaj oraz specyfikę umeblowania do każdego z domowników, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych. Z nami stworzysz piękną, wytrzymałą, a także bezpieczną kuchnię, w której będziesz mógł komfortowo gotować.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w kuchni?

Przemyślane umeblowanie kuchni to zupełna podstawa, jednak warto podjąć dodatkowe kroki, które poprawią bezpieczeństwo maluchów. Pamiętaj, aby wybierać sprzęty AGD z intuicyjnymi systemami. Dzieci uwielbiają wszelkie przyciski oraz świecące elementy, dlatego mogą niezauważenie próbować się nimi bawić, co z kolei może prowadzić do uruchomienia urządzenia.

Do niskich szafek warto zastosować specjalne blokady, które uniemożliwią ich otwieranie. Wówczas maluch nie będzie miał dostępu do przechowywanych produktów. Zadbaj również o ukrycie wszelkich kabli, zaś ostrze przyrządy kuchenne oraz mocne detergenty umieść w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Wróć