Blog

Jak zaprojektować meble w nowoczesnym stylu?

Styczeń 19, 2022

Nie ulega wątpliwości, że obecnie największą popularnością wśród osób urządzających wnętrza cieszy się styl nowoczesny. Chętnie wykorzystywany jest nie tylko w budynkach prywatnych, ale także użyteczności publicznej. Wyróżnia się urzekającą prostotą, która może być uzupełniana efektownymi dodatkami.

Czym charakteryzują się meble w nowoczesnym stylu?

Tworząc meble na wymiar we Wrocławiu, zawsze w pierwszej kolejności szczegółowo analizujemy wizję naszych klientów. Jeżeli mają oni już określoną koncepcję, to sprawa jest nieco ułatwiona. W przypadku, gdy inwestor nie do końca wie, jakie meble go interesują, zawsze służymy pomocą.

Tworząc projekt mebli nowoczesnych, warto mieć na uwadze kluczowe cechy tego stylu aranżacyjnego. W szczególności należy kierować się następującymi wyróżnikami:

  • minimalizm – współczesne meble pozbawione są przesadnych zdobień, natomiast cechuje je prostota, która uzewnętrznia się w jednolitych fakturach, stonowanych barwach, symetrii oraz geometrycznych formach;
  • wygoda – to niezwykle istotny aspekt, który znacząco wpływa na komfort użytkowania danych mebli; współcześnie stosuje się funkcjonalne rozwiązania, które zwiększają przestrzeń do przechowywania;
  • trwałość – obecnie stawia się na wzorową jakość mebli, aby mogły one posłużyć jak najdłużej; z tego powodu większość inwestorów decyduje się na zakup mebli na wymiar zamiast gotowych zestawów z popularnych sklepów.

W jaki sposób odbywa się projektowanie mebli nowoczesnych?

Cały proces rozpoczyna się od szczegółowej analizy potrzeb oraz wymagań klienta. Na tym etapie zapoznajemy się z jego wizją, a także proponujemy różne alternatywy, które dodatkowo poprawią funkcjonalność zamówienia. Konieczne jest również dokonanie szczegółowych pomiarów danej przestrzeni. Na tej podstawie tworzymy projekt 3D, dzięki któremu inwestor może zapoznać się z finalnym efektem, a w razie potrzeb nanieść także poprawki. Dopiero po jego akceptacji przystępujemy do działania.

Wróć