Blog

Jakie są koszty projektu mebli na wymiar?

Listopad 13, 2021

Meble na wymiar umożliwiają dostosowanie wystroju do osobistych preferencji. Pozwalają skutecznie wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Wykonanie mebli na zamówienie ma wiele zalet, jednak wiąże się z kosztami. Sprawdź, od czego zależy cena mebli na wymiar.

Jak obliczyć koszty projektu mebli na wymiar?

Ostateczna kwota, jaką zapłacimy za meble na wymiar, zależy od kilku czynników. Cena wyliczana jest na podstawie metra bieżącego. Zatem koszt mebli na wymiar zależy od ich wielkości i użytego materiału. Udogodnienia takie jak ciche zamykanie szafek kuchennych mogą dodatkowo podnieść cenę.

W naszej firmie specjalizujemy się w dostarczaniu indywidualnie dopasowanych mebli kuchennych na wymiar. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży gwarantuje najlepsze wykonanie zabudowy kuchennej.

W Robko oferujemy fronty meblowe:

  • laminowane,
  • lakierowane,
  • akrylowe,
  • fornirowane,
  • drewniane.

Wykonujemy również meble na wymiar z elementami szkła i aluminium. Takie rozwiązania świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Jak rodzaj materiału przekłada się na koszty mebli na zamówienie?

Zabudowa kuchenna na wymiar nie musi być droga. Najbardziej przystępny cenowo wybór to fronty laminowane. Meble na wymiar z laminatu to koszt ok. 1000 zł/mb. Wybór kolorów jest niezwykle szeroki. Choć powłoka z laminatu jest stosunkowo tania, takie blaty z powodzeniem są w stanie imitować inne materiały, w tym drewno. Takie meble łatwo utrzymać w czystości.

Droższe będą meble na wymiar z blatami lakierowanymi i fornirowanymi. Warto pamiętać, że koszt zabudowy na zamówienie zależy też od sposobu wykończenia mebli. Możliwości personalizacji są właściwie nieograniczone.

Najbardziej luksusową opcją jest wykonanie mebli kuchennych z drewna. Cena metra bieżącego będzie różna w zależności od typu drewna. Przykładowo zabudowa kuchenna wykonana z drewna sosnowego to koszt około 2 tys. złotych za metr bieżący. Za meble kuchenne z drewna bukowego zapłacimy 2500 zł/mb, a drewno dębowe to wydatek rzędu 3000-3500 zł/mb. Ceny drewna egzotycznego będą znacznie wyższe.

Wróć