Blog

Jakie zalety ma projekt kuchni w literę L?

Marzec 25, 2022

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak istotne jest odpowiednie zaplanowane rozkładu kuchni. Przemyślany projekt ułatwia bowiem późniejsze przygotowywanie posiłków, a także zwiększa komfort użytkowania pomieszczenia. Coraz większą popularnością cieszy się układ w literę L. Czy wiesz, jakie są jego najważniejsze zalety?

Dlaczego warto wybrać projekt kuchni w literę L?

Wykonując kuchnie na wymiar we Wrocławiu, często zalecamy naszym klientom, aby rozważyli jej układ w literę L. Oczywiście nie w każdym mieszkaniu lub domu będzie to możliwe. Jeżeli jednak rozkład Twojej nieruchomości pozwala na zastosowanie takiego projektu, zapoznaj się z jego zaletami.

Taki rozkład kuchni umożliwia stworzenie tzw. trójkąta roboczego, który znacząco wpływa na jej funkcjonalność. Chodzi o to, aby zlew, lodówka oraz kuchenka były umieszczone na wierzchołkach wyobrażonej figury geometrycznej. Ten z pozoru błahy zabieg pozwala na komfortowe przyrządzanie codziennych posiłków, a także ułatwia późniejsze sprzątanie.

Weź pod uwagę, że jeżeli zależy Ci na wyspie kuchennej, to projekt w literę L okaże się strzałem w dziesiątkę. Taki rozkład wiąże się z reguły z umieszczeniem blatów na dwóch ścianach. Wówczas automatycznie pojawia się przed nimi wola przestrzeń, która może być wykorzystana właśnie na wyspę. Ta z kolei świetnie sprawdzi się jako barek lub dodatkowa przestrzeń robocza.

Kuchnia w literę L wiąże się ze stworzeniem szafek narożnych, które wyróżniają się wyjątkową pakownością. Wówczas każdy zakamarek jest maksymalnie wykorzystany, dzięki czemu domownicy mogą pozwolić sobie na wygodne przechowywanie. W takich szafkach narożnych świetnie sprawdzają się różnego rodzaju systemy cargo.

Warto także zaznaczyć, że taki projekt jest niezwykle uniwersalny. Pasuje do niemal każdego rodzaju wystroju oraz stylu aranżacyjnego. Można śmiało stwierdzić, że jest to klasyczne rozwiązanie, które z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody.

Wróć