Blog

Kiedy sprawdzi się wyspa kuchenna?

Kwiecień 9, 2021

Wyspa kuchenne to element wykończenia, o którym marzy wiele osób posiadających dom lub mieszkanie. Niestety nie zawsze powinno się ją montować, przede wszystkim ze względu na fakt, że zajmuje naprawdę sporo miejsca. Kiedy jednak warto się na nią zdecydować?

Wyspa kuchenne tylko na odpowiednim metrażu

Jednym z najważniejszych kryteriów jest to, aby wyspę kuchenną montować w kuchniach mających co najmniej 20m2. Wynika to z tego, że jej wygodne użytkowanie będzie po prostu niemożliwe lub utrudnione, jeśli wnętrze jest za małe. Przykładem może być niemożność pełnego otworzenia szafek, czy przebywania w kuchni więcej niż jednej osoby.

Wymiary wyspy kuchennej

Kolejną ważną kwestią jest to, aby wyspa kuchenna była odpowiednio duża, by rzeczywiście zwiększała funkcjonalność i ergonomię wnętrza. Dlatego też w przypadku kuchni na wymiar, które robimy dla naszych klientów zalecamy minimalny wymiar 1 metra. Wówczas rzeczywiście jest wygodna i sprawia, że poprawiają się własności użytkowe pomieszczenia.

Czy to na pewno dla mnie?

Wiemy już, kiedy nie decydować się na wyspę kuchenną. Warto jednak zastanowić się, czy jej montaż rzeczywiście będzie dla właścicieli dobrym wyborem. Jakie czynniki sprawiają, że można rozważyć to rozwiązanie?

  • Wyspa kuchenna poprawia ergonomię wnętrza i często pozwala lepiej rozplanować strefy kuchenne. Dzięki temu gotowanie jest zdecydowanie wygodniejsze.
  • Moduł gwarantuje dodatkową powierzchnię do przechowywania. To ważne zwłaszcza w otwartych kuchniach, gdy takiego miejsca nigdy nie jest za dużo.
  • Wyspa kuchenna pozwala na zaaranżowanie dodatkowego, małego miejsca do spożywania posiłków. Wówczas może ona pełnić funkcję barku, który doskonale sprawdzi się podczas szybkich śniadań.

Warto wspomnieć również o tym, że wyspa w kuchni otwartej na salon może mieć funkcję dzielącą obydwa wnętrza, a jednocześnie utrzymującą je w synergii.

Jak widać wyspa kuchenna to rozwiązanie, które bez wątpienia warto rozważyć. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy Twoja kuchnia się do tego nadaje, koniecznie skontaktuj się z nami. Chętnie Ci doradzimy i opracujemy idealnie funkcjonalny projekt.

Wróć