Oferowane fronty mebli

O funkcjonalności indywidualnych mebli na wymiar decyduje dobór szafek, układu półek i wielkości blatów, jednak to fronty mają największe znaczenie dla ich wyglądu. Wybór frontów przesądza o stylu kuchni, garderoby i łazienki, w jakim chcą Państwo urządzić swoje wnętrza. Radzimy, aby poświęcić temu zadaniu sporo uwagi, gdyż od niego zależy uzyskanie pożądanego efektu aranżacji, którego częścią są meble na zamówienie.

Zlecając nam wykonanie mebli na wymiar mają Państwo bardzo szeroki wybór rodzajów frontów. Oferowane fronty dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej oraz w wielu opcjach łączeń i dodatkowych zdobień.

Fronty lakierowane i akrylowe

Fronty o wysokim połysku są od kilku lat jednym z najpopularniejszych trendów w architekturze wnętrz. To idealny wybór do mebli, które mają stać się elementem nowoczesnej aranżacji pomieszczeń. To też rozwiązanie dla eleganckich kuchni, łazienek, sypialni i garderób, w których chcemy uzyskać efekt ładu i otwartej przestrzeni. Poprzez olbrzymi wybór tych frontów można realizować rozmaite, a czasami też odważne pomysły aranżacyjne, np. oparte na efektownym kontraście kolorystycznym.

Efekt połysku mebli można uzyskać poprzez zastosowanie frontów lakierowanych lub akrylowych. To dwa najlepsze sposoby, aby wykonane na zamówienie meble były efektownie błyszczące, a jednocześnie trwałe i odporne na wilgoć. Warto więc poznać różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami frontów, aby dokonać najlepszego między nimi wyboru.

Fronty lakierowane uzyskiwane są z płyty MDF pokrytej cienką warstwą lakieru. Zastosowany lakier nie koniecznie musi oddawać efekt wysokiego połysku. Dostępne opcje to również fronty o wykończeniu matowym i półmatowym. Położony na nich lakier może mieć dowolny kolor, który wybrany jest spośród nawet kilkuset dostępnych odcieni w palecie RAL. Fronty lakierowane nie muszą też być całkowicie gładkie. Mogą być frezowane i zdobione lub łączone np. z mleczną szybą, do której idealnie pasują.

Natomiast fronty akrylowe cechują się idealnie gładką powierzchnią i doskonałym nasyceniem kolorów. Ich wybór, w porównaniu z frontami lakierowanymi, jest jednak mocno ograniczony. Okleiny z akrylu dostępne są w kilkudziesięciu kolorach. Pokrywa się nimi płytę meblową, uzyskując równą jak tafla wody powierzchnię i tzw. efekt szkła. Fronty akrylowe są niezwykle trwałe i odporne na działanie wilgoci, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby były użyte w oferowanych meblach kuchennych.

Fronty z litego drewna i fornirowane

Z kolei drewno ma charakter ponadczasowy – wykonane z niego meble nigdy nie wychodzą z mody, a odpowiednio przygotowane fronty drewniane są bardzo trwałe. Inna ich cecha to niezwykła zdolność tworzenia przytulnej atmosfery wnętrz.

Meble z litego drewna są niestety jednym z najdroższych rozwiązań produkcyjnych, dlatego kupowane są głównie przez koneserów. Można jednak wybrać różne opcje kompromisu, aby osiągnąć podobny efekt w swojej kuchni, łazience lub garderobie. My proponujemy wybór frontów fornirowanych, czyli oklejanych cienką warstwą naturalnego drewna. Fornir doskonale oddaje jego strukturę, a jednocześnie pozbawiony jest charakterystycznych dla drewna pęknięć i sęków. Wykonywany jest z polskich gatunków drzew, takich jak sosna, buk czy dąb, zachowując ich naturalną barwę i usłojenie. Coraz śmielej producenci meblowych frontów fornirowanych sięgają też po egzotyczne gatunki drewna.

Przyjęło się, że meble drewniane czy też fornirowane są najlepszą opcją dla kuchni i innych pomieszczeń aranżowanych w klasyczny sposób. Są na pewno wyrazem stylu kolonialnego i rustykalnego, lecz drewno to też charakterystyczny element mebli skandynawskich. Można więc wykorzystać je na wiele sposobów i realizować z jego udziałem różne projekty aranżacyjne, a umożliwia to m.in. szeroka oferta dostępnych frontów fornirowanych.

Fronty laminowane

Fronty laminowane (inaczej foliowane) są najtańszą dostępną opcją w branży meblarskiej. W tym wypadku okleinę stanowi folia PCV, która idealnie przylega do powierzchni płyty meblowej. Fronty tego rodzaju są produkowane w wielu kolorach. Mogą imitować drewno lub każdy inny rodzaj materiału używanego w naszej produkcji. Poza ceną i dużym wyborem wzorów, ich zaletą jest także łatwe utrzymanie w czystości mebli, które zostały z nich wykonane.

Fronty z elementami szkła i aluminium

Coraz częściej nasi klienci sięgają po mniej typowe rozwiązania w zakresie wyboru frontów meblowych. Z pewnością do takich należą fronty łączące szkło z aluminium. Chociaż jeszcze rzadko jest to rozwiązanie stosowane jako samodzielna opcja, wybór pojedynczych frontów tego typu w nowoczesnych kuchniach staje się coraz bardziej powszechny. Szczególnie młodzi ludzie preferują tego rodzaju rozwiązania, decydując się na wykonanie np. górnego rzędu aluminiowych i przeszklonych szafek oraz bardziej tradycyjnego dołu kuchni na wymiar. Powoli aluminium połączone ze szkłem wkracza też do innych pomieszczeń i zyskuje powodzenie zarówno w domach, jak i biurach.

fronty