Szafy przesuwne

Szafy przesuwne podbiły serca miłośniczek mody w wielu domach, ale nie tylko ich. Królują w przedpokojach i sypialniach. Szafy z przesuwanymi drzwiami to bowiem modne, ale przede wszystkim wyjątkowo funkcjonalne meble, bez których trudno sobie wyobrazić utrzymanie porządku. W szafie, szczególnie takiej wykonanej na wymiar, można przechowywać ubrania, walizki, sprzęt sportowy, deskę do prasowania czy pościel. Wszystko to, ukryte za eleganckimi drzwiami, pozostanie niewidoczne dla domowników i gości. W pomieszczeniach o małym metrażu sprawdzą się szafy z dużym lustrem, dzięki czemu dodatkowo pokój wyda się bardziej przestronny i jasny. To rozwiązanie warto zastosować w garderobie lub w zabudowie poddasza.

Nasze szafy przesuwne są tworzone na zamówienie, dlatego możemy idealnie dopasować ich wygląd i rozłożenie przestrzeni do przechowywania do potrzeb danego klienta. Jest to niezwykle ważne np. w sytuacji, gdy konkretne pomieszczenie ma nietypowy układ. Ustalając szczegóły jeszcze przed realizacją zlecenia, mogą Państwo zdecydować również o rozmieszczeniu drążków, szuflad czy półek. W końcu to sam właściciel szafy wie, jakie przedmioty będzie w niej przechowywać. Jeśli mają Państwo wiele walizek, najlepiej sprawdzą się duże, wolne przestrzenie. W przypadku małych przedmiotów idealnym wyborem będą np. szuflady.

Zabudowy wnęk

Poza montażem szaf przesuwnych projektanci mogą zaproponować również inne praktyczne, a zarazem atrakcyjne wizualnie rozwiązania, które poprawią jakość życia i zwiększą użyteczność pomieszczeń. Jednym z nich może być zabudowa wnęk, jakich nie dałoby się wykorzystać w inny sposób. Zabudowy schodów, miejsc pod oknami czy skosów ścian dają duże pole do popisu i pozwalają wprowadzić ciekawe rozwiązania aranżacyjne. W zabudowie można umieścić wieszaki lub półki i optymalnie wykorzystać miejsce do przechowywania, którego zazwyczaj w domu brakuje. Aby doświetlić zabudowany fragment i przy okazji nadać klimatu na nowo zaadaptowanym zakamarkom, półki warto podświetlić LED-ami. W ramach oferowanych usług oferujemy profesjonalne doradztwo w kwestii doboru konkretnych rozwiązań, tak, aby efektownie i stylowo okiełznać każdą przestrzeń.

Szafy przesuwne, czyli funkcjonalność

Szafa przesuwna to doskonałe rozwiązanie w przypadku miejsc, w których każdy metr kwadratowy ma ogromne znaczenie. W ten sposób można nie tylko wykorzystać wnękę w pomieszczeniu o niestandardowym układzie, lecz także oszczędzić przestrzeń podczas otwierania mebla. Standardowe szafy wymagają przeznaczenia dodatkowego miejsca na całkowite uchylenie drzwi. W przypadku wariantów przesuwnych znika ta konieczność, dlatego szafa może stanąć nawet bardzo blisko łóżka. To ogromna zaleta w przypadku niewielkich sypialni, garderoby czy przedpokoju, gdzie często brakuje miejsca na pełne otworzenie drzwiczek.