Blog

Jaki stół wybrać do kuchni?

Sierpień 2, 2022

Stół to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Okazuje się jednak, że dostępnych modeli jest tak wiele, że inwestorzy często nie wiedzą, który z nich będzie najlepszy. Okrągły, a może prostokątny? Drewniany, szklany, kamienny czy aluminiowy? Gotowy czy na wykonany na zamówienie? Dziś chętnie podpowiemy Ci, jak dokonać trafnego wyboru!

Na co zwrócić uwagę, kupując stół do kuchni?

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że punktem odniesienia zawsze musi być specyfika kuchni. W tym kontekście niezwykle ważny jest jej metraż, a także układ. Inne możliwości aranżacyjne dają duże wnętrza, nieco inne zaś małe. Upraszczając, do niewielkich pomieszczeń zaleca się stoły kwadratowe lub prostokątne, ponieważ są one łatwiejsze w ulokowaniu. Posiadacze dużych kuchni mogą śmiało zdecydować się na model okrągły bądź owalny.

Pozostając w temacie metrażu kuchni, warto wspomnieć także o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii. Niemal zawsze lepszym wyborem okaże się zakup stołu na zamówienie. Wówczas możesz uwzględnić wszelkie cechy charakterystyczne pomieszczenia, a tym samym maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Dotyczy to szczególnie małych wnętrz, gdzie kluczowe jest przemyślane ulokowanie umeblowania.

Nie mniejsze znaczenie ma materiał stołu, który musi być wytrzymały i estetyczny. Obie te cechy łączy w sobie drewno, stanowiące najczęstszy wybór wśród inwestorów. Drewniane stoły wyróżniają się nienaganną, niezwykle urzekającą estetyką, a także wieloletnią trwałością. To swego rodzaju inwestycja, na którą warto się zdecydować. Materiał ten gwarantuje zarazem wiele opcji kolorystycznych.

Tworzymy meble kuchenne na wymiar we Wrocławiu, dlatego serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy najwyższa jakość usługi, a także jej sprawną i profesjonalną realizację. Zadzwoń do nas, przekaż nam szczegóły swojej wizji, a my zajmiemy się całą resztą. W razie pytań lub wątpliwości nasi pracownicy służą pomocą.

Wróć